چگونه خودرو را در زمستان گرم کنیم؟

گرم کردن خودرو

با توجه به دمای انجماد در اطراف پیش‌بینی می‌شود که زمستان امسال به شدت به ما ضربه خواهد زد، و ما می دانیم معنی آن چیست ، این یعنی روال وحشتناک راه اندازی یک خودرو با موتور سرد در صبح برفی و یخبندان است.

وسوسه انگیز است که سوئیچ را بچرخانید یا از طریق ریموت استارتر خودرو را روشن کنید و بگذارید کمی بماند تا خودروی شما قبل از حرکت گرم شود.

اما بی‌حرکت بودن برای مدت طولانی دقیقاً همان کاری است که نباید برای گرم کردن سریع‌تر خودرو انجام دهیم


موتورهای سرد بنزین بیشتری مصرف می کنند

وقتی هوا سرد است، بنزین به خوبی در داخل موتور شما تبخیر نمی‌شود تا نسبت سوخت به هوای مناسب برای احتراق را ایجاد کند. طراحی‌های خودروهای مدرن این مشکل را با پمپاژ سوخت بیشتر به مخلوط جبران می‌کنند تا کارها پیش برود. موتور به این ترتیب کار می کند تا زمانی که تا حدود 4.4 درجه سانتیگراد گرم شود.

در حالی که این کار موتور شما را روشن می کند، سوخت اضافه شده برای دیواره سیلندر خوب نیست. بنزین یک حلال قوی است که می تواند روغن لازم برای روانکاری دیواره سیلندر را بشویید. این می تواند سایش را افزایش داده و طول عمر اجزای حیاتی موتور را کاهش دهد.

در ادامه این مقاله با موتو وان همراه باشید …

برای گرم کردن ماشین خود، آن را به آرامی برانید

رانندگی با خودروی شما سریعترین راه برای افزایش دمای موتور به 4.4 درجه سانتیگراد و رسیدن به نسبت سوخت به هوای مورد نظر است. اما احتیاط کنید – به محض اینکه وارد خودرو شدید و در را بستید، پدال گاز را به حداکثر فشار ندهید. ممکن است چند دقیقه طول بکشد تا موتور به طور کامل گرم شود، بنابراین وقتی برای اولین بار شروع به کار کردید، راحت باشید.

و در پایان

به طور خلاصه، لازم نیست قبل از بلند شدن در زمستان ماشین خود را گرم کنید. اگر موتور خود را بیش از حد در حالت آرام قرار دهید، می تواند طول عمر آن را کاهش دهد و به طور موثر موتور شما را سریعتر گرم نمی کند.

بهترین توصیه موتوان این است که ماشین خود را روشن کنید و فقط یک دقیقه قبل از رانندگی بگذارید بماند. یخ را از روی شیشه جلوی خود بخراشید – یا حتی اگر یکی از آن صبح های کمیاب است، برف را پاک کنید! – و سپس به راه خود ادامه دهید. در مصرف سوخت صرفه جویی می کنید – و در دراز مدت موتور خود را صرفه جویی می کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *