چرا موتور خودرو بیش از حد گرم می شود؟

care

آیا بعد از اینکه با عصبانیت از خود پرسیدید “چرا موتور من بیش از حد گرم می شود” به این صفحه رسیده اید؟ متاسفم که این را می شنوم، اما برای یافتن دلیل این امر و مهمتر از همه نحوه جلوگیری و رفع آن، ادامه مطلب را بخوانید!

چگونه بفهمیم موتور شما بیش از حد گرم شده است؟

ممکن است متوجه شده باشید که بخار از زیر کاپوت می جوشد. یا، شاید، گیج خنک کننده/دمای آب دیگر جایی نیست که به راحتی در آن قرار داشت. بوی شیرین و شربتی مایع خنک کننده موتور نیز در موتورهای داغ شده رایج است.

در صورت داغ شدن بیش از حد موتور چه باید کرد؟

زمان مورد نیاز: 30 دقیقه

اگر موتور شما بیش از حد گرم می شود اقدامات لازم را انجام دهید

  1. رانندگی را متوقف کنید

اگر در حال رانندگی هستید، جلو بروید و در صورت امکان در مکانی سایه پارک کنید. موتور را خاموش کنید.

  1. بگذارید موتور خنک شود

بلافاصله کاپوت را باز نکنید. و بلافاصله درپوش رادیاتور را بردارید. در عوض، اجازه دهید خودرو برای چند دقیقه بماند تا خنک شود.

  1. سطح مایع خنک کننده را بررسی کنید

هنگامی که موتور خنک شد، می توانید سطح مایع خنک کننده را بررسی کنید.

بررسی کنید که سطح مایع خنک کننده در علامت “پر” روی مخزن مایع خنک کننده باشد. اگر وسیله نقلیه شما از شما می خواهد که مایع خنک کننده را مستقیماً به رادیاتور اضافه کنید، درپوش رادیاتور را با استفاده از پارچه جدا کنید. مجدداً، ابتدا مطمئن شوید که موتور خنک است، در غیر این صورت ممکن است خود را با مایع خنک کننده داغ بسوزانید.

  1. در صورت نیاز مایع خنک کننده را اضافه کنید

آیا سطح مایع خنک کننده به پایین گردنه پرکننده می رسد؟ در غیر این صورت ممکن است دلیل داغ شدن بیش از حد موتور باشد. امیدواریم یک گالن مایع خنک کننده در صندوق عقب یا پشت صندلی کامیون خود داشته باشید. اگر نه، وقت آن است که با هر دوستی که به شما لطفی دارد تماس بگیرید.

  1. اگر می توانید با احتیاط به گاراژ بروید

اگر در نزدیکی یک گاراژ یا خرده‌فروشی دیگری هستید که مایع خنک‌کننده می‌فروشد، احتمالاً می‌توانید پس از خنک شدن خودرو، آن را روشن کنید و به آرامی و روشمند به سمت فروشگاه بروید تا مایع خنک‌کننده بخرید. با این حال، با خیال راحت، دمای موتور را تا حد ممکن کاهش دهید.

  1. در صورت نیاز برای یدک کش تماس بگیرید

اگر مایع خنک کننده در دسترس ندارید و نمی توانید مقداری از آن تهیه کنید، برای یدک کش تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *